15grudnia_web

Sztuka kobiet w Galerii Czajka – 15.12.2011

Sztuka kobiet w Galerii Czajka

15 grudnia o godz. 19.00 podczas zimowej edycji wystawy w Galerii Czajka odbędzie się wernisaż prac młodych i utalentowanych malarek.

Podczas spotkania w galerii będzie można obejrzeć unikatową kolekcję oryginalnych, szklanych dzieł autorstwa Katarzyny Czajka.
W pracach efekty wizualne są na pierwszym planie. Jednak odbiór nie jest jednoznaczny dla widza. Widz włączony jest w twórcze uczestnictwo poprzez wiele niedomówień, grę kolorów i świateł. Zwieńczeniem twórczości jest instalacja manekinów, która ożywiona pokazuje ewolucje i zjawisko przeistaczania się w interakcję z odbiorcą.
Artyska tego przedświątecznego wieczoru zaprezentuje najnowsze dzieło – artystyczne choinki.

Dodatkowy atutem tego miejsca jest wystawa fotografii Michała Czajka. To człowiek, który pragnie iść przez życie drogą pokazywania piękna. Lubi wyzwania, podpatrywanie ludzi, emocji, sytuacji, miejsc, które pozwalają mu uchwycić w obiektywie niepowtarzalne momenty.

W czasie zimowej edycji wystawy zaprezentowane zostanę prace następujących malarek: Emilii Gąsienicy-Setlak, Anny Świtalskiej, Karoliny Malek.

Wszystkie wystawione prace będzie można kupić w galerii Czajka, przy ul. Ząbkowskiej 27/31 w Dorum Art. Wystawa potrwa do 8 lutego 2012 roku.

Artystycznym brzmieniem wieczoru będzzie Lester Kidson –  gitara akustyczna, vocal w duecie z Arturem Mikołajskim grającym na instrumentach klawiszowych. Zaprezentują przyjemne dla ucha ballady.

Serdecznie zapraszamy!

Biografie młodych artystów:

Emilia Gąsienica-Setlak (ur. 1986)

Artystka młodego pokolenia, urodzona w Zakopanem, gdzie ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara.
W 2005 r. zaczęła studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Leszka Misiaka, a później prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. Poza malarstwem uprawia również grafikę warsztatową. Od 2003 r. wystawy indywidualne oraz udział w krajowych i zagranicznych zbiorowych wystawach malarstwa, rysunku i medalierstwa (m.in. w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Rabce, Londynie). Jedna z jej prac ilustruje okładkę zbioru opowiadań Swetosława Minkowa „Siła nieczysta”

Anna Świtalska (ur. 1987)

W 2011 roku ukończyła studia na wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (pracownia prof. Krzysztofa Wachowiaka), otrzymując wyróżnienie dziekańskie.
Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu malarskiego ANIMALIS (Chorzów 2011 – II miejsce), oraz finalistką ogólnopolskiego konkursu malarskiego Artystyczna Podróż Hestii (Sopot 2010).
Zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym oraz rysunkiem.

Karolina Abdel Malek (ur. 1987)

Urodzona w Egipcie, dzieciństwo spędziła pomiędzy Polską a Egiptem. Przez kilka lat mieszkała również we Francji. W 2010 roku uzyskała tytuł magistra sztuk pięknych na wydziale grafiki na warszawskiej ASP w pracowni plakatu prof. Wasilewskiego.
Swoje prace wystawiała w Paryżu, Warszawie, Sfântu Gheorghe (Rumunia).
Jej wyciszone, spokojne kompozycje skupiają sie na studiowaniu właściwości kolorów.

Categories: Blog


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *